Leczenie wrastających i wkręcających paznokci

Cena: rozpoczęcie terapii 150-200 zł wizyty kontrolne 50-80 zł
Czas zabiegu: od 30 min do 1h
Czas terapii: 5-8 miesięcy (wizyty kontrolne raz w miesiącu)

  • Dla kobiet i mężczyzn
  • Czas rekonwalescencji zależny od zaawansowania problemu
  • Ulga odczuwalna po pierwszej wizycie
  • Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania

Gdy paznokieć wrasta w skórę i uszkadza jej delikatna strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienia z wrastaniem paznokcia. Zazwyczaj towarzyszą mu nieestetyczne zaczerwienienie i ból podczas chodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, brak podjętej terapii prowadzi do zaostrzenia bólu i powstaniu ostrego stanu zapalnego.

Przyczyny wrastania paznokci

Do przyczyn wrastania paznokci zaliczane jest niewłaściwe obuwie: wysoki obcas, buty zbyt wąskie w palcach. Nieprawidłowe skracanie paznokci oraz wycinanie „boków” płytek. Nadmierna suchość lub potliwość skóry. Deformacje kostne. Uwarunkowania genetyczne oraz bardzo często nadawaga.

Klamry Ortonoksyjne – skuteczna terapia wrastających paznokci

Klamry Ortonoksyjne to niezwykle skuteczna terapia przypominająca działanie aparatu ortodontycznego. Dzięki zastosowaniu klamer korygujących możemy przywrócić paznokciom prawidłowy kształt oraz uniemożliwić im ponowne wrastanie w skórę. Bezbolesna i nieinwazyjna ortonyksja przynosi trwałe i zadowalające efekty. Po aplikacji klamry ulga odczuwalna jest praktycznie od razu. Klamry nie przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu, można także swobodnie uprawiać sport. Czas terapii jest uzależniony jest od rodzaju schorzenia, wieku, nie bez znaczenia jest również czas jaki minął od pierwszych objawów. Niemniej jednak problem zostaje rozwiązany po kilku zabiegach. Należy przyjąć że okres leczenia wynosi od 4 do 8 miesięcy.