DLA PACJENTA

Bezpieczeństwo zabiegów

Każdy zawód wymagający wykonywania zabiegów , w czasie których dochodzi do bezpośredniego kontaktu z klientem czy pacjentem, a w szczególności gdzie istnieje ryzyko celowego bądź przypadkowego przerwania ciągłości skóry wymaga wyjątkowej dbałości o higienę. Nasz gabinet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt do mycia oraz sterylizacji. Wszystkie używane narzędzia są wykonane ze stali chirurgicznej umożliwiającej sterylizację, pozostałe narzędzia takie jak kapturki, skalpele czy dłuta są jednorazowe.

Pierwsza wizyta

Przed pierwszą wizytą pacjenci powinni pamiętać że, każda zmiana skórna lub płytki paznokciowej powinna być pokazana bez uprzedniego oczyszczania, smarowania i specjalnego przygotowania. Każdy zabieg podologiczny jest poprzedzony tzw Badaniem podologicznym.

  1. Badanie podmiotowe - wywiad oraz wypełnienie karty pacjenta. jest niezwykle ważnym elementem diagnostycznym, od niego zależy ukierunkowanie następnych działań.
  2. Badanie przedmiotowe czyli oglądanie i ocena stanu skóry oraz paznokci Kształt i deformacje stopy- zwracamy uwagę na zaburzenia fizjologiczne stóp
  3. zalecenia domowe oraz dalsze postępowanie – po badaniu, opiszemy rodzaj problemu oraz podamy wszystkie zalecenia dotyczące leczenia czy profilaktyki, rekomendowanych preparatów i (jeśli zajdzie taka potrzeba) wkładek ortopedycznych.

Częste pytania:

Zabiegi nie są bolesne, wszystkie zmiany są usuwane z niezwykła precyzją i delikatnością, pracujemy w warstwie rogowej skóry więc podczas zabiegu nie odczuwamy dyskomfortu.

Oczywiście ! W przypadku usuwania odcisków czy modzeli nie ma okresu rekowalescencji a pacjent odczuwa natychmiastową ulgę.

Jak najbardziej, klamra w żaden sposób nie utrudnia nam codziennych czynności oraz nie musimy rezygnować z uprawiania sportu.

Nie, do podologa zalecamy chodzić profilaktycznie aby utrzymać nasze stopy w jak najlepszej kondycji i zapobiegać powstawaniu bolesnych zmian.

Usuwanie odcisków czy brodawek to pewien proces wiec należy z reguły nastawić się na kilka wizyt. Czas terapii uzależniony jest od uwarunkowań genetycznych, ogólnego stanu zdrowia, oraz czasu jaki minął od powstania problemu.

Jak najbardziej , dzieci są częstymi pacjentami a my staramy się aby wizyty były jak najmniej stresujące.