Leczenie pękających pięt

Cena: 90zł
Czas zabiegu: 1h – 1,30 h

  • Dla kobiet i mężczyzn
  • Brak okresu rekonwalescencji
  • Efekt natychmiastowy
  • Utrzymanie efektu 4-6 tygodni
  • Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania

W naszym gabinecie podologii przeprowadzamy różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Wśród nich zajmujemy się na przykład problemem jakim są rozpadliny na piętach. Najczęstsza przyczyną tego schorzenia jest przesuszona skóra, w wyniku której powstają nierzadko wręcz bolesne rozpadliny. W celu pielęgnacji stóp, jak i profilaktyki przed występowaniem tego problemu powinno się nawilżać podeszwę stopy.

Zabieg na rozpadliny na piętach – jak wygląda i dla kogo przeznaczony

Poza przesuszoną skórą, innymi przyczynami sprzyjającymi rozwojowi tego schorzenia są na przykład: deformacje kostne, otyłość, nieodpowiednie nawilżenie, łuszczyca, AZS, zmiany endokrynologiczne i choroby metaboliczne. Można wyróżnić tak naprawdę dwa różne rodzaje rozpadlin – wilgotne, jak i suche. Pierwsze z nich powstają w wyniku nadmiernej potliwości, z kolei te drugie kiedy skóra jest przesuszona. Przeprowadzane na pękniętych piętach zabiegi nawilżające, przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ponadto zwykle efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około 4-6 tygodni. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak uwarunkowany jest organizm danego pacjenta. Tak samo sprawa ma się w przypadku rekonwalescencji, która zazwyczaj nie jest potrzebna.

Proces zabiegu nawilżania na rozpadliny na piętach

Przed przystąpieniem do przeprowadzania działań, lekarz ocenia stopień nawilżenia przesuszonej skóry. W zależności od głębokości rozpadlin powstałych w nodze, podolog przyjmuje strategię leczenia odpowiedniego rodzaju. Na początku, za pomocą dłuta oraz frezu usuwa się nadmierną ilość zrogowaciałej powłoki, co sprawia, że rozpadliny stają się bardziej płaskie. Ułatwia to podjęcie dalszych działań. Po wygładzeniu powierzchni powłoki cielesnej zgodnie z liniami papilarnymi, podolog zakłada opatrunek okluzyjny, dzięki któremu możliwa jest regeneracja przesuszonej skóry. Powstałe rozpadliny mogą bez żadnych przeszkód zasklepić się. Zabieg wymaga, aby założony opatrunek pozostał na pękniętej pięcie przez około 12 godzin. W celu profilaktyki przed dalszym występowaniem problemów, zaleca się aby wykonywać zabiegi przypominające. Zmniejszają one ryzyko nawrotu schorzenia.