Pedicure specjalistyczny z usunięciem modzeli

Cena: 150-170 zł
Czas zabiegu: 1,5h

 • Dla kobiet i mężczyzn
 • Efekt natychmiastowy
 • Utrzymanie efektu 4-5 tygodni
 • Brak okresu rekonwalescencji
 • Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania

W naszym gabinecie zajmujemy się zabiegami obejmującymi stawy skokowo-goleniowe, jak i pielęgnację stóp. Pedicure specjalistyczny wlicza się w zakres świadczonej przez nas pomocy – zajmujemy się usuwaniem modzeli, które chociaż nie są zmianami bolesnymi, to jednak wyglądają bardzo nieestetycznie. Co więcej zignorowany problem może przerodzić się w ból, jak i być przyczyną wdawania się zakażeń.

Pedicure specjalistyczny – kto może skorzystać i co trzeba wiedzieć

W ramach prowadzonej przez nas pomocy podologicznej przeprowadzamy zabieg usuwania modzeli, jak i ogólnej pielęgnacji stóp. Przeznaczony jest on zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy borykają się z wymienionymi problemami. Zazwyczaj efekt pedicure’u specjalistycznego jest natychmiastowy, chociaż wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań ludzkiego organizmu. Po tym zabiegu pielęgnacji stóp zazwyczaj nie jest potrzebny czas na rekonwalescencję. Co najważniejsze, nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie, inaczej niż w przypadku działań lekarskich innego rodzaju. Na czym polega usuwanie modzeli?

Jak wygląda zabieg pedicure’u specjalistycznego?

Pielęgnację stóp rozpoczyna się przede wszystkim od skrócenia, jak i opracowania paznokci odpowiednio dobranymi frezami oraz cęgami. W przypadku przeprowadzenia tego zabiegu, warto zostawić obcinanie specjalistom z tego względu, że zabranie się za to samemu może skończyć się bolesnymi problemami. Następnie za pomocą kapturków ściernych, a także skalpela lekarz usuwa modzele. Robi się to na sucho z tego względu, że tak specjaliście podologii łatwiej jest ocenić głębokość powstałych zmian skórnych. W dalszym procesie pielęgnacji stóp oczyszcza się woły okołopaznokciowe za pomocą specjalnej sondy podologicznej, a także opracowuje się skórki. Na samym końcu zabiegu usunięcia modzeli wykonuje się niezwykle odprężający peeling, a także kąpiel z dodatkiem relaksującej soli.

Na koniec trwania zabiegu pedicure’u specjalistycznego, w zależności od rodzaju skóry, wmasowuje się odpowiedniego rodzaju preparat. Takie działania powinno się wykonywać średnio co 4-5 tygodni, w zależności od potrzeb danego pacjenta.

Przebieg zabiegu:

 1. Skrócenie i opracowanie paznokci
  Paznokcie skracamy i opracowujemy odpowiednio dobranymi frezami oraz cęgami. Obcinanie paznokci samodzielnie, często kończy się bolesnymi problemami.
 2. Przy pomocy kapturków ściernych oraz skalpela usuwamy modzele. Zabieg wykonywany jest na sucho gdyż pozwala nam to ocenić głębokość powstałych zmian. Zabieg dla pacjenta jest całkowicie bezbolesny. W fazie końcowej naskórek wygadzamy kapturkiem o odpowiedniej gradacji oraz polerką dzięki czemu możemy cieszyć się gładką skóra przez długi czas.
 3. Oczyszczanie wałów okołopaznokciowych
  Końcowe oczyszczenie wałów przy pomocy sondy podologicznej oraz opracowanie skórek.
 4. Na koniec zabiegu wykonujemy odprężający peeling oraz kąpiel z dodatkiem relaksującej soli. W zależności od rodzaju skóry wmasowujemy odpowiedni preparat.