Zabieg usunięcia brodawek wirusowych
Cena: ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju zabiegu
Czas zabiegu: 30 min- 1 h
- Dla kobiet i mężczyzn niezależnie od wieku
- Brak okresu rekonwalescencji, zaleca się jednak zabezpieczanie miejsca brodawki do czasu wyleczenia
- Zabieg powtarzany co 2 tygodnie
- Przygotowanie do zabiegu: suplementacja, podniesienie odporności
Prowadzony przez nas gabinet podologii zajmuje się leczeniem i pielęgnacją nóg. Świadczona przez nas pomoc zawiera między innymi usuwanie brodawek wirusowych ze stóp przy pomocy elektrokoagulacji. Zabieg polega na pozbyciu się zmiany skórnej przy pomocy ścięcia białka za pomocą specjalnego łuku elektrycznego. Zaletą przeprowadzania tego zabiegu jest jego szybkość oraz bezinwazyjność.
Brodawki wirusowe – typy i jak się pojawiają
Ogółem rzecz biorąc powstają one przez wirus HPV typu 1 lub 2. Przez to wyróżnia się dwa rodzaje kurzajek – mozaikowe i myrmecje. Elektrokoagulacja to jedna z metod usuwania brodawek wirusowych, którą stosujemy w naszym gabinecie. Stopy są w szczególności narażone na ich występowanie, chociaż mogą również one powstawać na innych częściach ciała, na przykład dłoniach. Dodatkowo zdecydowanie częściej zauważa się ich występowanie na stopach dzieci i młodzieży, co może mieć związek z ich aktywnym trybem życiem – częściej chodzą na baseny, sauny lub do innych miejsc użytku publicznego. Do zarażenia dochodzi poprzez kontakt z osobą chorą.
Usuwanie brodawek wirusowych elektrokoagulacją
Stopy, w szczególności na basenie narażone są na występowanie pewnych zmian skórnych. Wynika to z tego, że naga skóra ma kontakt z płytkami, po których również inne osoby chodzą boso. I chociaż używany chlor na basenach służy dezynfekcji, to jednak nie jest wcale tak trudno nabyć kurzajkę. Do ich usuwania stosuje się zabieg elektrokoagulacji, który wykonujemy również w naszym gabinecie podologii. Warto zwrócić uwagę na to, że proces usuwania brodawek wirusowych powinien zostać przeprowadzony jak najszybciej z tego względu, że choroba ta bardzo szybko się rozwija. Może to skutkować pojawieniem się na stopach większej ilości zmian skórnych.
Kiedy tylko zauważą Państwo kurzajkę warto jak najszybciej zgłosić się do odpowiedniego lekarza w celu podjęcia dostosowanego leczenia, na przykład zabiegiem elektrokoagulacji lub wymrażaniem. Im szybciej pacjent podejmie się tego procesu tym mniejsza jest szansa na powrót tego schorzenia.